Draws have been made for the Chief Onigbinde U-17 Football Championship from the round of 32 to the final stage.

The event will be knockout basis and it kicks off by October 20 at the Obafemi Awolowo Stadium, Ibadan, Oyo State.

The full draws

Match Day 1: (20-10-2021)

⚽ Match 1: Oke Ogun United (Oyo State) vs LA Planet FA (Kwara State)
Time: 8am

⚽ Match 2: Atico FA (Oyo State) vs FC Phoenix (Lagos State)
Time: 9:30am

⚽ Match 3: Super Soccer FC (Lagos State) vs Academy United (Oyo State)
Time: 11am

⚽ Match 4: Young Stars FC (Oyo State) vs Atico FA (Lagos State)
Time: 12:30pm

Match Day 2 (2-10-2021)
⚽ Match 5: Gnosis Stallion FC ( Kwara State) va KADESH FA (Lagos State)
Time: 8am

⚽ Match 6: Olashinle FC (Osun State) vs Lofty Skill FC (Lagos State)
Time: 9:30am

⚽ Match 7: Brightville Gold FA (Oyo State) vs FC Challenge (Oyo State)
Time: 11am

⚽ Match 8: Oscar Delta FC (Osun State) vs Alimcity FC (Lagos State)
Time: 12:30

Match Day 3: (22-10-2021)
⚽ Match 9: De Lapel FC (Lagos State) vs Hood Heroes FC (Oyo State)
Time: 8am – 9:30am

⚽ Match 10: Akfem Fc (Oyo State) vs Oyo Selected FC (Oyo State)
Time: 9:30am – 11am

⚽ Match 11: Crescent Academy (Osun State) vs TCCG FC ( Lagos State)
Time: 11am – 12:30pm

⚽ Match 12: Lake Side (Lagos State) vs Yakooyo FC (Osun State)
Time: 12:30pm

Match Day 4 ( 23-10-2021)
⚽ Match 13: A Square (Osun State) vs Difference FC (Osun State)
Time: 8am

⚽ Match 14: Oladiran Alabi (Oyo State) vs Wonder Academy (Osun State)
Time: 9:30am

⚽ Match 15: Cornerstone FC (Oyo State) vs House of Player FA vs (Kwara State)
Time: 11am

⚽ Match 16: Alo FA (Osun State) vs Amazing Boys FC (Ogun State)
Time: 12:30pm

Round of 16: 24-10-2021

⚽ Match 17: Winner 1 vs Winner 2
Time: 8am

⚽ Match 18: Winner 3 vs Winner 4
Time: 9:30am

⚽ Match 19: Winner 5 vs Winner 6
Time: 11am

⚽ Match 20: Winner 7 vs Winner 8
Time: 12:30pm

Match Day 6: 25-10-2021

⚽ Match 21: Winner 9 vs Winner 10
Time: 8am

⚽ Match 22: Winner 11 vs Winner 12
Time: 9:30am

⚽ Match 23: Winner 13 vs Winner 14
Time: 11am

⚽ Match 25: Winner 15 vs Winner 16

26th October, 2021 – Rest Day

Quarter Finals
Match Day 6: 27-10-2021

⚽ Match 25: Winner 17 vs Winner 18
Time: 8am

⚽ Match 26: Winner 19 vs Winner 20
Time: 9:30am

⚽ Match 27: Winner 21 vs Winner 22
Time: 11am

⚽ Match 28: Winner 23 vs Winner 24
Time: 12:30pm

Semi Finals
Match Day 7: 28-10-2021

⚽ Match 29: Winner 25 vs Winner 26
Time: 10am

⚽ Match 30: Winner 27 vs Winner 28
Time: 12pm

Third Place
Match Day 8: 29-10-2021

⚽ Match 31: Loser 29 vs Loser 30
Time: 12pm

Finals
Match Day 9: 31-10-2021

⚽ Match 32: Winner 29 vs Winner 30